Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jeden z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała Niepodległość. W naszym przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu i przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek do polskich symboli. Dlatego też 10 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez grupę starszaków. Zebraliśmy się w jednej sali, starsze dzieci udekorowane w biało - czerwone kotyliony na piersi, młodsze z flagą biało - czerwoną w dłoni. Przedszkolaki wyrecytowały wiersz "Katechizm młodego Polaka", opowiadały o symbolach narodowych i pięknie naszej Ojczyzny. Przyłączając się do akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy. Na koniec wydarzenia starszaki zatańczyły Krakowiaka.
Relacja 2021-11-15, 07:44 | autor: Anna Rabenda