Wycieczka Smerfów do Gospodarstwa Edukacyjnego

Wycieczka Smerfów do Gospodarstwa Edukacyjnego "W labiryntach"

Dnia 14 maja dzieci z grupy Smerfy wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego "W labiryntach" w miejscowości Paproty. Pierwszym punktem wycieczki był przejazd autokarem. Po dojechaniu na miejsce właściciele i animatorzy przywitali nas bardzo serdecznie i przedstawili nam plan naszej wycieczki.
Pierwszym punktem było podzielenie nas na drużyny, a zadaniem było zbudowanie labiryntu z klocków. Każda z grup wykazała się pomysłowością i zaangażowaniem w stworzenie labiryntu. Następnie wyruszyliśmy przez las do wierzbowych labiryntów, do których poprowadziły nas niebieskie strzałki oraz podpowiedzi na drzewach. Kolejnym wyzwaniem dla dzieci była gra " O czym szumią wierzby". Bardzo dużo radości sprawiła zabawa w bardzo dużym labiryncie, w którym trzeba było się wykazać skupieniem. Zadaniem każdej drużyny było odnalezienie czterech flag w kolorze lin, z która podążali w labiryncie. Po zaliczeniu zadania wróciliśmy przez las do gospodarstwa, gdzie czekała na dzieci kiełbaska z grilla. Po posiłku dzieci zostały zaproszone do zabawy, balonowa kapsuła, która przyspożyła dzieciom wiele wrażeń i sprawiła wiele radości.
Pełni wrażeń po trzech godzinach wróciliśmy do przedszkola.
wpis edytowano 2019-05-15, 18:19