Warsztaty kulinarne  w grupie Sówek

Warsztaty kulinarne w grupie Sówek "Według przepisu babci"

23 stycznia w ramach realizacji zadania pt. „Według przepisu Babci lub Dziadka” starszaki mogły uczestniczyć w warsztatach kulinarnych . Naszym gościem była babcia Karinki, która przybyła, aby wspólnie z dziećmi wykonać kopytka leniwe według własnego przepisu. Po wstępnych przygotowaniach Pani Alina zapoznała dzieci z produktami, które będą potrzebne do wykonania ciasta na kopytka. Przedszkolaki z ogromną uwagą obserwowały w jaki sposób należy zagniatać ciasto. Gotowe ciasto Pani Alina podzieliła na wszystkie dzieci po to, aby każdy mógł samodzielnie wykonać kopytka. Frajdy z wałkowania i krojenia było co nie miara. Jednak najprzyjemniejszą chwilą była degustacja ugotowanych kopytek, które serwowane na słodko ze śmietanką smakowały wyśmienicie.
Dziękujemy Pani Alinie za cudowne spotkanie i wspaniały przepis.
wpis edytowano 2019-01-24, 21:10