Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny "Zaczarowana matematyka"

Projekt został opracowany w oparciu o książkę pt. "Dziecięca matematyka. Edukacja matematyczna dzieci w domu, w przedszkolu i szkole". Dziecięca matematyka to koncepcja wspomagania rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną, realizowana tak, aby zapewnić im sukcesy w nauce.
Celem projektu było rozbudzenie dziecięcej aktywności i samodzielności poprzez działanie oraz nabywanie wiadomości i umiejętności potrzebnych do rozpoczęcia szkolnej edukacji matematycznej. Projekt składał się z 4 tematów:Zegary- mierzymy czas. Mierzenie płynów: mniej, więcej, tyle samo. Ciężkie czy lekkie. Mierzenie długości. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach. Podczas realizacji tematów dzieci poznawały m.in zegary, podejmowały próby odczytywania pełnych godzin na zegarze, rozwijały umiejętność przeprowadzania doświadczeń, manipulowały różnymi przedmiotami, mierzyły i ważyły. Poprzez nazywanie przedmiotów, wykonywanie różnych czynności dzieci potrafiły skoncentrować swoją uwagę i dostrzegały to, co ważne.
wpis edytowano 2017-04-13, 14:52