ROBIMY SZASZŁYKI OWOCOWO - WARZYWNE

Marchew, jabłko i sałata
To jest przysmak przedszkolaka.
Przedszkolaki to są chwaty,
Bo nie jedzą z cukru waty.
Aby zdrowi, silni byli
W moc witamin uwierzyli!
W ramach programu "Mali ekolodzy" dzieci z grupy "Biedronki" przygotowały szaszłyki owocowo - warzywne. Zanim jednak przystąpili do działań poszerzyli swoją wiedzę podczas zajęć na temat wartości odżywczych owoców i warzyw,bawiły się rozpoznając je po smaku i kształcie, omawiały cechy charakterystyczne wybranych owoców i warzyw. Po zajęciach nadszedł czas przygotowań. Przypomniano dzieciom o podstawowych zasadach higieny czyli umyciu rąk oraz warzyw i owoców. Kiedy wszystko było już gotowe przedszkolaki rozpoczęły swoją przygodę kulinarną i przygotowały przepiękne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe szaszłyki.
BRAWA DLA WSZYSTKICH!
Po wielkich zmaganiach nadeszła chwila przyjemna dla podniebienia, czyli kosztowanie przygotowanego posiłku.
Dzieci swoimi szaszłykami poczęstowały panie w przedszkolu.
Trzeba przyznać: szaszłyki były pyszne. Dziękujemy.
Relacja 2015-06-16, 21:40 | autor: Anna Rabenda