BIEDRONKI W URZĘDZIE GMINY I W BIBLIOTECE

26 lutego dzieci z grupy "Biedronki" wyjechały na wycieczkę do Urzędu Gminy i Biblioteki Miejskiej w Sławnie. Najpierw postanowiliśmy zwiedzić budynek Urzędu Gminy. Widok przedszkolaków wywołał wśród pracowników wielkie poruszenie. Witano nas miło i serdecznie. Podczas zwiedzania Pani Marta , która pełni funkcję sekretarza gminy zaprosiła dzieci do pokoju wójta. Największą frajdą dla chłopców było to, że mogli zasiąść na fotelu pana wójta. Miłoszowi tak się spodobało, że nie chciał ustąpić tego zaszczytu swoim kolegom. Oj rośnie nam zastępca!!! Później zaproszono nas na zwiedzanie Sali konferencyjnej, której widok wywołał wśród dzieci wielkie ŁAŁ!!! Na koniec zwiedzania dzieci zostały poczęstowane słodkościami po czym podziękowaliśmy za miły pobyt i możliwość zwiedzania. Następnie wyruszyliśmy spacerkiem do biblioteki. Spacer przez park pozwolił dzieciom na chwilę wytchnienia przed kolejnymi wrażeniami.
W bibliotece również przyjęto nas miło i serdecznie. Podczas zwiedzania dzieci zapoznały się z najważniejszymi pomieszczeniami w bibliotece: wypożyczalnia książek dla dzieci i dorosłych, czytelnia, czytelnia internetowa. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością na temat zasad higieny czytania książek. Najwięcej emocji wśród dzieci wywołał widok tak ogromnej ilości książek, byli zachwyceni. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom jak można zostać czytelnikiem biblioteki. Dzieci wysłuchały również wesołej bajeczki o kotku. Dużą niespodzianką było wręczenie dyplomu i nagrody Amelce Rabenda, która znalazła się w grupie dzieci wyróżnionych biorących udział w konkursie plastyczno – rysunkowym pt. „Kot” organizowanym przez bibliotekę.
Po całym dniu zwiedzania wróciliśmy do przedszkola zmęczeni ale pełni niesamowitych wrażeń i przeżyć.
Serdeczne podziękowania dla pracowników Urzędu Gminy i pracowników Biblioteki Miejskiej w Sławnie.
Relacja 2015-03-12, 21:29 | autor: Anna Rabenda