TYDZIEŃ CZYTANIA WNUKOM PRZEZ BABCIE I DZIADKÓW

"Cała Polska czyta dzieciom" to wspaniała i aktywna kampania społeczna mająca na celu propagowanie idei czytania wśród dzieci i rodziców. W związku z tym, że styczeń jest miesiącem, kiedy to swoje święto obchodzą babcie i dziadkowie postanowiliśmy zorganizować w naszym przedszkolu "Tydzień głośnego czytania przez babcie i dziadków". Spotkania z cudownymi gośćmi trwały od 14 do 16 stycznia 2015r.
Pierwszym ochotnikiem był dziadek Pawełka z grupy "Biedronki". Pan Edmund uwielbia czytać książki i z wielką radością przeczytał dzieciom bajkę pt. "Wesoła chatynka" i "Rzepkę.
We wtorek gościliśmy babcię Klaudii z grupy "Biedronki". Pani Teresa przygotowała dla dzieci piękną bajkę pt. "Kwiatek". Ponadto wspólnie z wnuczką Klaudią zaśpiewały w duecie piosenkę pt. "Jagódki". Zostały nagrodzone gromkimi brawami od dzieci.
Środa należała do babci Wiktora. Pani Maria zaprezentowała bajkę "Chory kotek" i "Zosia samosia".
15 stycznia słuchaliśmy z ochotą babci Nasi z grupy "Biedronki". Pani Ula zaprosiła dzieci na spotkanie z bajką Disneya "Pocahontas".
Ostatni dzień głośnego czytania przypadł w uroczystość przedszkolną z okazji dnia babci i dziadka. Do głośnego czytania zgłosiła się babcia Zuzi Pałys, która przeczytała wybraną przez dzieci bajkę pt. "Syrenka".
Wszystkich uczestników cudownego tygodnia odznaczono logiem kampanii i obdarowano drobnym upominkiem. Aby uwiecznić te chwile poproszono gości o wpis do pamiątkowej księgi czytających gości.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za chęć spotkania się z dziećmi na wspólnych przygodach z książką i życzymy dużo zdrowia.

Organizatorem akcji była p. Anna Rabenda
Relacja 2015-02-01, 21:15 | autor: Anna Rabenda