DZIEŃ STRAŻAKA - wizyta przedszkolaków w remizie OSP Janiewice

Z okazji Dnia Strażaka dzieci z grupy "Leśne Skrzaty i "Pracowite Pszczółki" wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Remizy Strażackiej w Janiewicach. Wizyta dzieci w Remizie wzbudziła ogromne zainteresowanie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ich pracą, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru czy innych zagrożeń. Dzieci dowiedziały się jak ważny jest numer telefonu 998 i w jakich okolicznościach wzywa się straż pożarną oraz do jakich zdarzeń losowych wyjeżdżają strażacy na wezwanie.Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudził wóz strażacki.Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Mogły ubrać kamizelkę i kask strażacki,który z okazał się nie być lekkim.Ogromną radość sprawiło dzieciom lanie wody z węża strażackiego. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem. Na koniec dzieci przekazały strażakom podziękowanie i upamiętniliśmy to spotkanie pamiątkowym zdjęciem.

Dziękujemy strażakom OSP Janiewice:
druhowi Mariuszowi Dembowemu, druhowi Dariuszowi Tulula oraz druhowi Zenonowi Szeląg za możliwość zorganizowania ciekawej i pełnej wrażeń wycieczki.
Relacja 2014-05-18, 20:04 | autor: Anna Rabenda