TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W PRZEDSZKOLU

Światowy Dzień Ziemi rozpoczął w naszym przedszkolu "Tydzień Ekologiczny". Każdego dnia na zajęciach oraz w czasie pogadanek dzieci dowiedziały się co to jest ekologia?. Poznawały różne sposoby dbania o przyrodę oraz dowiadywały się co należy czynić aby nasza ziemia była czysta i zielona. Dodatkowo tydzień ten był wzbogacony o inne interesujące przedsięwzięcia.
We wtorek grupa "Leśne Skrzaty" i "Pracowite Pszczółki" wybrały się na prace porządkowe wokół przedszkola. W środę dzieci zapoznały się ze wskazówkami "Jak należy dbać o środowisko". Dzieci z grupy "Pracowite Pszczółki" wykonały transparent ekologiczny i nadały mu tytuł "LOS ZIEMI W NASZYCH RĘKACH" Tego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Justynę Dyrda - redaktor Radia Koszalin, która przeprowadziła z dziećmi wywiad na temat ekologii. Po spotkaniu z panią redaktor wszystkie przedszkolaki wyruszyły z transparentem w przemarszu ekologicznym po okolicy nawołując do dbania o naszą Ziemię.
W czwartek dzieci poznawały proste sposoby oczyszczania wody. Wykonaliśmy doświadczenie, które pokazało dzieciom jak wygląda woda przed i po przefiltrowaniu.
W piątek zadbaliśmy o nasze kąciki przyrodnicze i zasadziliśmy cebulę.Natomiast piątego dnia dzieci wykazały się swoją fantazją i pomysłowością i wykonały prace z odpadów.
Tydzień ekologiczny zakończył spacer po okolicy połączony ze sprzątaniem. Na koniec prac porządkowych wykonaliśmy wspólne zdjęcie na kwitnącym trawniku przy naszym przedszkolu.
Poprzez podjęcie różnych działań w czasie "Tygodnia Ekologicznego" dzieci utrwaliły sobie wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody i uświadomiły sobie, że każdy nawet najmłodszy przedszkolak może dbać o przyrodę.
Relacja 2014-05-16, 11:11 | autor: Anna Rabenda