DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA u "Pracowitych pszczółek"

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"
Bez takiego święta nie mogło więc obyć się w naszym przedszkolu.
Tego dnia prawie każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przybyły misie małe, średnie i baaaaaardzo duże, białe, brązowe, różowe, z oklapniętym uszkiem, z łatką i bez… A każdy był piękny i wyjątkowy! Na początek dzieci wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia, następnie opowiadały o swoich pluszakach, wspólnie recytowały wiersz Z. Bronikowskiej „Miś idzie do przedszkola", uczestniczyły w zabawie "Dwa malutkie misie", bawiły się przy piosenkach "Jadą, jadą misie", „Stary niedźwiedź” a na koniec rysowały swojego ukochanego misia. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość pokazania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakami.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia razem z dziećmi wszystkim Misiom dedykujemy wierszyk:
Wiwat Misiu łakomczuszku,
niech nie burczy Ci już w brzuszku.
My życzenia Ci składamy:
byś był jak najdłużej z nami,
miodku zawsze miej w dostatku.
Żyj nam 100 lat nasz Misiaczku!
Hanna Jaśkowska
Relacja 2014-02-24, 21:15 | autor: MAŁGORZATA JAKIMIAK