ŚWIĘTO DRZEWA I WIZYTA PANA LEŚNICZEGO

Od kilku lat 10 października w Polsce obchodzone jest „Święto Drzewa”. Święto to wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.
W naszym przedszkolu 10 października także obchodziliśmy Święto Drzewa.
Z tej okazji odwiedził nas Pan Przemysław Mikoński- Leśniczy z Nadleśnictwa Sławno,od którego dowiedzieliśmy się nie tylko tego, że drzewa mają wpływ na nasze życie, zdrowie i samopoczucie oraz że trzeba o nie dbać i je chronić, ale poznaliśmy również tajniki pracy leśniczego. Nie zabrakło też bajki czytanej przez gościa.
Uwieńczeniem święta było zasadzenie drzewek na terenie przedszkola . Jak na prawdziwych ekologów przystało, dzieci będą się nimi opiekować i je pielęgnować. Mamy nadzieję, że na posadzonych drzewkach znajdzie schronienie niejeden ptaszek, a nasze dzieci zostaną prawdziwymi miłośnikami przyrody.
Relacja 2014-02-24, 20:28 | autor: MAŁGORZATA JAKIMIAK