Spotkanie z policjantką

Dnia 27.09.2013r. przedszkole odwiedziła Pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.
Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym,jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp.
Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantki. Przedszkolaki odważnie zadawały szereg pytań i z uwagą słuchały ciekawostek dotyczących pracy policjantów. .
Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu. Każdy miał okazję usiąść na chwilę za kierownicą lub w tylnej części radiowozu oraz włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy dzieci wręczyły policjantce własnoręcznie wykonanego kwiatka oraz zaśpiewały piosenkę.
Relacja 2014-02-24, 08:11 | autor: MAŁGORZATA JAKIMIAK