Przystąpienie przedszkola do "KLUBU CZYTAJĄCYCH PRZEDSZKOLI"

Każdy rodzic chce, by jego dzieci wyrosły na mądrych i szczęśliwych ludzi. Ale z pewnością jeszcze nie każdy wie, że jest na to bardzo prosty sposób. Oprócz okazywania miłości, wystarczy codziennie głośno czytać swoim latoroślom, by zapewnić im emocjonalny rozwój, stworzyć z nimi silną więź, a przede wszystkim rozwijać ich język, pamięć, koncentrację i wyobraźnię.I to tylko niektóre z długiej listy zalet głośnego czytania.
Wielu rodziców jednak o tych zaletach nie wie.
W przedszkolu już się czyta dzieciom codziennie, a w dniu 30 września - Dniu głośnego czytania uroczyście zainaugurowano przystąpienie do programu "Klub czytających przedszkoli", który jest częścią ogólnopolskiego projektu "Cała Polska czyta dzieciom" realizowanego przez Fundację ABCXXI. Zaproszeni na uroczystość rodzice usłyszeli o zaletach głośnego czytania i byli zachęcani do codziennego czytania dzieciom w domu przez przynajmniej 20 minut.Mogli też wspólnie z dziećmi posłuchać baśni czytanych przez zaproszonego gościa Wójta Gminy Sławno- Pana Ryszarda Stachowiaka.

Relacja 2014-02-24, 07:52 | autor: MAŁGORZATA JAKIMIAK