PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

Nasze przedszkole, jak na przedszkole ekologiczne przystało aktywnie przyłączyło się do akcji "Sprzątanie świata - Polska 2013". Dzieci z grupy maluchów sprzątały teren wokół przedszkola, natomiast starszaki porządkowały wieś.
W tym dniu odbyły się również pogadanki na temat konieczności dbania o Ziemię. Starsze przedszkolaki wykonały także plakaty zachęcające do włączenia się do akcji sprzątania. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielami opracowały też " Kodeks Ekologiczny Przedszkola" .
Ponadto przedszkole przystąpiło do akcji Fundacji Nasza Ziemia - 20 tysięcy telefonów na 20 Sprzątanie świata Polska 2013 i zorganizowało zbiórkę starych, niepotrzebnych telefonów komórkowych, które zostaną przesłane do firmy Greenfone, a tam zutylizowane zgodnie z prawem lub uzdatnione do ponownego wykorzystania.

Relacja 2014-02-23, 22:00 | autor: MAŁGORZATA JAKIMIAK