Spartakiada -Wrześnica

11.06.2019r mieliśmy okazje wziąć udział w IV Spartakiadzie Sportowej pt,, Więcej Ruchu dla Maluchów''.Dzieci z grupy,, Sówki ''świetnie radziły sobie z konkurencjami sportowymi,i czerpały z niej wiele radości. Wzmaganiach udział brało 5 grup przedszkolnych,którym towarzyszyli opiekunowie i dopingowali dziec.Każda drużyna posiada jednolity strój sportowy, własny emblemat z nazwą przedszkola oraz specjalnie na tę imprezę przygotowane okrzyki sportowe.Celem przedsięwzięcia jest działanie na rzecz rozwijania aktywności ruchowej dzieci oraz jednoczenie placówek przedszkolnych działających na terenie naszej gminy. Impreza popularyzuje zdrowy i bezpieczny styl życia oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Służy wzmacnianiu wiary dziecka we własne siły, przygotowuje do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami.
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a każdy zawodnik pamiątkowy medal. Impreza cieszy się wielkim zainteresowaniem i uznaniem środowiska lokalnego.
Komunikat 2019-06-11, 18:39 | autor: Dorota Szpreniec