Pszczółki w Jednostce Wojskowej

10 Maja dzieci z naszego przedszkola wraz z dziećmi z Przedszkola Gminnego w Gwiazdowie filia w Boleszwie udały się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Darłowie. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem Jednostki, specyfiką pracy żołnierzy jak i Wojskowej Straży Pożarnej działającej na terenie jednostki.
Na początku wycieczki przywitał nas opiekun naszej grupy, który zapoznał nas z planem wycieczki po jednostce wojskowej. Pierwszym punktem spotkania była wizyta w budynku straży pożarnej gdzie zapoznano dzieci z pracą zawodową strażaka. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać wojskową straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków i zdarzeń losowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły pojazdy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Największą radością było dla dzieci samodzielne użycie wodnej sikawki jakiej strażacy używają podczas gaszenia pożaru. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach.
Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie spadochroniarni –tu dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt ratowniczy między innymi: tratwę ratunkową, ubiór ochronny. Następnie udaliśmy się na miejsce postoju śmigłowców gdzie znajdują się statki powietrzne do ratowania ludzi na terenie akwenu morskiego. Dzieciom największą frajdę sprawiło zwiedzanie statków powietrznych – przedszkolaki mogły wejść do środka usiąść za sterem helikoptera i poczuć się przez chwilę jak prawdziwi piloci. Na zakończenie wycieczki czekała na nas kolejna niespodzianka przygotowana przez rodziców –wspólne ognisko w Klubie Garnizonowym, który także dzieci odwiedziły a tym samym zapoznały się z historią jednostki.
Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, nabyły też cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Dzieci podziękowały za miłe spotkanie opiekunowi grupy, który wykazał się ogromną wiedzą zaangażowaniem i życzliwością.
Po wizycie dzieci przyznały, że ten zawód chociaż jest niebezpieczny, to bardzo im się podoba.
Ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Relacja 2019-06-05, 13:31 | autor: Dorota Szpreniec