Wizyta Ochotniczej Straży Pożarnej

Dnia 9 maja przedszkolaków odwiedzili wyjątkowi goście, byli to strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie. Podczas wizyty strażacy przeprowadzili z dziećmi krótką lekcję, która na celu miała uświadomienie dzieci w jakich sytuacjach należy korzystać z pomocy strażaków, jakie informacje należy przekazać dzwoniąc pod numer alarmowy.
Przedszkolaki przez chwilę mogły poczuć się jak strażacy, gdyż mieli okazję wsiąść do wozu strażackiego. Panowie pokazali dzieciom sprzęt z jakiego korzystają. Także mogliśmy usłyszeć dźwięk syreny strażackiej. Na zakończenie każdy przedszkolak miał możliwość obsłużyć wąż strażacki i odkręcić wodę. Dzieci wręczyły podziękowanie na strażaków. Gdy już odjeżdzali pożegnali nas syreną z wozu strażackiego.
Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Żukowo za poświęcony czas!
Relacja 2019-05-15, 16:40 | autor: Anita Matejuczyk