Wycieczka do Biblioteki w Żukowie

W środę 8 maja dzieci z grupy najstarszej wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Gminnej w Żukowie.Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem.Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne. Żegnając się z paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.
Komunikat 2019-05-08, 15:52 | autor: Dorota Szpreniec