Posłuchaj wnusiu...

"Cała Polska czyta dzieciom" to wspaniała i aktywna kampania społeczna mająca na celu propagowanie idei czytania wśród dzieci i rodziców. A z okazji zbliżającego się Dnia babci i dziadka w kampanię postanowiliśmy zaangażować również dziadków naszych podopiecznych.
„Posłuchaj wnusiu…” tak brzmiało tegoroczne hasło spotkań z naszymi czytającymi gośćmi.
Pierwszym czytającym gościem była babcia Juliana z grupy „ Sówki” i Mikołaja z grupy „Smerfów”. Pani Danusia swoim niezwykłym podejściem i uśmiechem zachęciła dzieci do uważnego słuchania książki pt. „ Rymowanki polskie”. Na koniec spotkania Pani Danusia przekazała słodkości, którymi wnuczek Julian poczęstował wszystkie dzieci.
W środę gościliśmy dziadka Basi z grupy „Pszczółki” i Julci z grupy „Smerfów”. Pan Henryk jest zawsze chętny na spotkania z przedszkolakami i przychodzi na nie z wielką radością. W ostatni dzień głośnego czytania gościliśmy babcie Kubusia z grupy „Sówki”. Pani Ania zaprosiła dzieci do wysłuchania polskiej legendy pt. „Dlaczego woda morska jest słona”.
Wszystkich czytających gości odznaczono logiem kampanii i obdarowano drobnym upominkiem. Aby uwiecznić te chwile poproszono gości o wpis do pamiątkowej księgi czytających gości.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za chęć spotkania się z dziećmi na wspólnych przygodach z książką i życzymy dużo zdrowia.
Relacja 2019-01-23, 21:13 | autor: Anna Rabenda