Mikołajki w grupie starszaków

6 – grudnia – Mikołajki. Na ten dzień czekają wszystkie dzieci. W czwartek starszaki do przedszkola przyszły ubrane w mikołajkowe czapeczki. Pełne emocji dzieliły się wiadomościami o wizycie Mikołaja w swoich domach i otrzymanych upominkach. Podczas zajęć poznały dawne tradycje mikołajkowe po czym wykonały prace plastyczną , której bohaterem był Mikołaj.
Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment –Wizyta Mikołaja.
Usiądź z nami Mikołaju, bardzo się zmęczyłeś, żeby nas odwiedzić dzisiaj szmat drogi przebyłeś…. Słowami wiersza i uśmiechem na twarzy przedszkolaki z grupy Sówki przywitały swego gościa… Mikołaja, który obdarował wszystkie dzieci paczką niespodzianek. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały dla gościa piosenkę pt. „Idzie Mikołaj”. Na koniec spotkania w ramach Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Mikołaju.
Relacja 2018-12-09, 21:49 | autor: Anna Rabenda