Warsztaty pierogowe u Pszczółek

W dniu 26.11.2018 r., w ramach realizacji zadania nr 10 -„Według przepisu Babci i Dziadka”, dzieci z grupy Pszczółki uczyły się lepić pierogi. Gościem specjalnym warsztatów była babcia Lenki, która zdradziła nam przepis
na pyszne, miękkie ciasto i niezwykle smakowity farsz na pierogi ruskie. Dzieci z ogromną uwagą słuchały instrukcji Babci, która z dużą dozą cierpliwości i wyrozumiałości tłumaczyła każdy etap przygotowywania potrawy: od mąki po lepienie pierogów, czym przyczyniła się do wspaniałej atmosfery i zaangażowania dzieci.
Najprzyjemniejszą częścią warsztatów była oczywiście degustacja własnoręcznie ulepionych pierogów. Pierogi smakowały maluchom tak bardzo, że postanowiły niemal wszystkie zniknęły z talerzy.
Relacja 2018-11-30, 07:21 | autor: Dorota Szpreniec