Starszaki obchodzą Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

MAŁY CZŁOWIEK MA SWE PRAWA

STRZEGĄC PRAW TYCH NALEŻYCIE

UKŁADAMY DZIECKU ŻYCIE

Najważniejszym aktem prawnym, który określa prawa dziecka jest Konwencja Praw Dziecka, która została uchwalona 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Kraje, które zdecydowały się przyjąć ten dokument, zobowiązały się do respektowania i realizowania jego zapisów. Polska podpisała Konwencję o Prawach Dziecka w 1991 roku.

Dzisiaj w grupie starszaków odbyła się pogadanka na temat praw dziecka, o ich potrzebach i obowiązkach oraz o roli rodziców i opiekunów. Na zajęciach dzieci poznały swoje podstawowe prawa, omawiały różne sytuacje i problemy dzieci na podstawie ilustracji. Przedszkolaki dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat powodów, które doprowadzają dzieci do radości i uśmiechu, a także mówiły o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny. Tworzyły plakat pt. „Mam prawo” do którego rysowały własne ilustracje. W tym dniu nie zabrakło również swobodnej zabawy z rówieśnikami.
Relacja 2018-11-20, 21:46 | autor: Anna Rabenda