Wizyta Pani Policjant

Dnia 18.09.2018r. nasze przedszkole odwiedziła Pani sierż. Agnieszka Łukaszek. Dzieci serdecznie powitały gościa. Pani Agnieszka zapoznała dzieci z rolą oraz obowiązkami policjanta. Zwróciła szczególną uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drodze,a także o korzystaniu z przejścia dla pieszych. Następnie przypomniała o numerach alarmowych i wyjaśniła w jakich sytuacjach powinnyśmy dzwonić na dany numer. Pani sierżant przypomniała o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa oraz korzystania z fotelików podczas jazdy samochodem. Pani policjant zapytała dzieci czy jeżdżą rowerem w kaskach,a także opowiedziała o bezpiecznym poruszaniu się rowerem. Ważną przekazaną informacją było to, iż dzieci nie powinny jeździć rowerem bez osoby dorosłej. Na koniec przedszkolaki podziękowały za ciekawe spotkanie. Teraz wiedzą, że policjanci są ich przyjaciółmi i nie należy się obawiać rozmowy z funkcjonariuszami. Bardzo dziękujemy za spotkanie oraz poświęcony czas.
Relacja 2018-09-20, 17:35 | autor: Anita Matejuczyk