II Miejsce w Konkursie Wiedzy o Polsce

Z inicjatywy pani Joanny Marcinkowskiej – prowadzącej Niepubliczne Przedszkole „Radnosny Maluch” w Sławnie, 18 maja 2018 roku odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce, w którym udział wzięły przedszkolaki z gminy i miasta Sławno. Głównym celem konkursu było przede wszystkim utrwalenie i pogłębienie wiedzy o Polsce.
Nasze przedszkole reprezentowały przedszkolaki z grupy "Sówki" Daria Szczot, Mateusz Konopa i Szymon Gozdal. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem odpowiadały na pytania i wykonywały różne zadania m.in. wykazały się doskonałą znajomością wybranych wierszy, układały z puzzli Godło Rzeczypospolitej Polskiej, wskazywały położenie na mapie najważniejszych miejsc w Polsce, rozpoznawały i nazywały zabytki Warszawy i Krakowa. Dzięki temu dzieci zajęły II miejsce. Przedszkolaki otrzymały puchar, dyplomy, a także upominki, które sprawiły wiele radości.
Na koniec organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników konkursu na słodki poczęstunek.
Relacja 2018-05-29, 19:52 | autor: Anna Rabenda