Śniadanie Wielkanocne w grupie Pszczółek

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, siały owies, rzeżuchę, wykonywały stroiki. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków. gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia.
Po śniadaniu dzieci z niecierpliwością czekały na Wielkanocnego Zajączka. Okazało się, że prezenty były pozostawione w różnych miejscach w przedszkolu, dlatego też dzieci miały mnóstwo pracy, aby je dokładnie odszukać. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Zabawa była przednia, sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach dzieci. Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci.
Relacja 2018-03-29, 19:31 | autor: Dorota Szpreniec