WIOSNA, WIOSNA JEST RADOSNA!!!

Maszeruje Wiosna, a ptaki wokoło
lecą i świergocą głośno i wesoło.
Maszeruje Wiosna, w ręku trzyma kwiat,
gdy go w górę wznosi, zielenieje świat.

21 marca nasze przedszkolaki z radością przywitały wiosnę. W tym dniu zorganizowaliśmy w przedszkolu „Zielony Dzień”, ale przygotowania do nadejścia nowej pory roku rozpoczęliśmy już wcześniej. W przedszkolu pojawiła się wiosenna dekoracja, zazieleniły się kąciki przyrody zasadzonymi przez dzieci kwiatami – zakwitły żonkile, hiacynty, szafirki, a podczas spacerów poszukiwały pierwszych zwiastunów wiosny .
By uroczyście powitać nową porę roku wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w jednej sali, by wspólnie świętować i cieszyć się z nadejścia wiosny. Dzieci z grupy „ Sówek” przygotowały przedstawienie teatralne dla młodszych przedszkolaków, zaś średniaki przygotowały Marzannę. Po przedstawieniu dzieci wykazały się swoimi wiadomościami rozwiązując zagadki o zwiastunach wiosny, brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych . Następnie każda grupa ozdabiała swoją „Panią Wiosnę” kolorowymi kwiatami. Po wspólnej uroczystości wyruszyliśmy kolorowym pochodem z Marzanną, by pożegnać zimę i powitać wiosnę. Było wesoło, kolorowo i wiosennie, bo tego dnia pięknie przyświecało nam słoneczko.
Relacja 2018-03-25, 22:16 | autor: Anna Rabenda