CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM BABCIA I DZIADEK TEŻ!!!

"Cała Polska czyta dzieciom" to kampania społeczna mająca na celu propagowanie idei czytania wśród dzieci i najbliższych. Nasze przedszkole angażuje w kampanię również dziadków naszych podopiecznych. W związku z tym, postanowiliśmy zorganizować w naszym przedszkolu po raz kolejny "Tydzień głośnego czytania przez babcie i dziadków".
Pierwszym czytającym gościem była babcia Jakuba z grupy starszaków . Na początek Pani Małgosia krótko opowiedziała o sobie i swojej pracy po czym zachęciła dzieci do wysłuchania bajki pt. „Pinokio” wybranej przez dzieci z przedszkolnego zbioru.
Kolejnym gościem była babcia Bartusia z grupy średniaków. Pani Teresa przeczytała dzieciom bajkę pt. Psi Patrol” również wybraną przez dzieci. Podczas czytania p. Teresa w ciekawy sposób opowiadała wspólnie z dziećmi również poszczególne ilustracje czytanej bajki. Na koniec spotkania wszystkie dzieci poczęstowała słodkościami.
Ostatnim czytającym gościem był dziadek Mikołaja z grupy starszaków pan Henryk. Pan Henryk po powitaniu dzieci powiedział kilka słów o sobie i zaprosił wszystkich do wysłuchania bajki pt. Pchła Szachrajka”.

Wszystkich uczestników miłych spotkań odznaczono logiem kampanii i obdarowano podziękowaniem. Aby uwiecznić te chwile poproszono gości o wpis do pamiątkowej księgi czytających gości.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za chęć spotkania się z dziećmi na wspólnych przygodach z książką i życzymy dużo zdrowia.

Organizatorem akcji była p. Anna Rabenda
Relacja 2018-03-06, 21:04 | autor: Anna Rabenda