Poznajemy kosmos

W minionym tygodniu starszaki poznawali tajemnice kosmosu. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Na tablicy interaktywnej mogły obejrzeć zdjęcia planet tworzących Układ Słoneczny, a co najważniejsze poznać wiele ciekawostek o wybranych planetach, a w szczególności o Ziemi czyli planecie , którą zamieszkujemy, a która nazywana jest „Niebieską planetą”. Bawiły się globusem i wiedzą już, że Ziemia cały czas krąży nie tylko wokół Słońca, ale także wokół własnej osi. Zastanawiały się czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO istnieje. Na koniec podróży po kosmosie dzieci wykonały Ufoludka z kartoników i innych materiałów plastycznych. Był to tydzień wspaniałej zabawy i zgłębiania swojej wiedzy.
Relacja 2018-03-06, 19:53 | autor: Anna Rabenda