Ruch to ważna sprawa - Kubuś dzieciom podpowiada

15 lutego w grupie starszaków odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury", których celem było propagowanie wartościowego spędzania czasu poprzez aktywność ruchową.
Dlaczego ruch jest ważny? Na to pytanie próbowaliśmy znaleźć odpowiedź z Kubusiowym Przyjacielem Natury. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie mają różne formy ruchowe dla prawidłowego rozwoju. Miały możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami podczas wykonywania ćwiczeń proponowanych przez Kubusia. Świetnie bawiły się wykonując ilustracje ruchową do treści czytanego wierszyka, porównywały na tablicy interaktywnej obrazki przedstawiające zdrowy i niezdrowy styl życia. Rozpoznawały po dotyku różne przybory wykorzystywane podczas ćwiczeń ruchowych, bawiły się z chustą animacyjną. A korzystając ze świeżego powietrza dzieci aktywnie spędziły czas na przedszkolnym placu.
Relacja 2018-02-18, 20:28 | autor: Anna Rabenda