STARSZAKI REALIZUJĄ PROGRAM "KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy „Sówki” zrealizowały pierwszy temat programu. Dzieci miały okazję poznać podstawowe zachowania proekologiczne, dowiedziały się jak dbać o przyrodę. Uczyły się jak można pomóc zwierzętom przetrwać zimę i rozpoznawały tropy zwierząt m.in.: sarny, zająca, niedźwiedzia, borsuka, jelenia, lisa i bażanta. Po zajęciach nie zapomniały o tym, aby nakarmić ptaszki w przedszkolnych karmnikach.
Relacja 2018-02-11, 19:33 | autor: Anna Rabenda