Pierniczkowo w Golikowie

Dzieci z grupy "Pszczółki" w dniu 04.12.2017 r. uczestniczyły w warsztatach kulinarnych pt. " Pierniczkowe Czary Mary" w Dworku "Golikowo". Po dotarciu na miejsce dzieci zostały przywitane przez właścicielkę lokalu- Panią Joannę Golik i menagera- Panią Magdalenę Adach. Pani Magda opowiedziała dzieciom wspaniałą historię o powstaniu ciasta piernikowego, a następnie wyjaśniła jakie produkty są potrzebne do zrobienia pierniczków.
Następnie wszystkie dzieci zaproszono do rozpoczęcia pracy. Każda "Pszczółka" samodzielnie wykonała swoje ciasto na pierniczki, które należało następnie rozwałkować i wykroić dowolne kształty.
W oczekiwaniu na upieczenie pierniczków dzieci kolorowały świąteczne obrazki.
Po upieczeniu i przestygnięciu pierniczków dzieci przystąpiły do dekorowania swoich wyrobów, na których powstawały fantazyjne lukrowe wzory.
Na koniec spotkania dzieci podziękowały za udział w warsztatach.
Relacja 2017-12-11, 22:14 | autor: Dorota Szpreniec