"Pierniczkowe Czary Mary" - Starszaki w Dworku "Golikowo"

Przedszkolaki ze starszej grupy 7 grudnia wyjechały na warsztaty kulinarne pt. " Pierniczkowe Czary Mary" do Dworku "Golikowo". Po przyjeździe na miejscu czekała na nas właścicielka dworku pani Joanna Golik, która przywitała nas ciepło i opowiedziała dzieciom jakie produkty są potrzebne do zrobienia pierniczków.
Przedszkolaki z uwagą słuchały wskazówek pani Asi. Następnie wszystkie dzieci zaproszono do rozpoczęcia pracy . Z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem wykonywały polecenia. Każdy przedszkolak wykonał swoje własne ciasto na pierniczki. Kolejnym etapem było wałkowanie ciasta i wykrajanie pierniczków za pomocą foremek o różnych kształtach. Kiedy pierniczki były gotowe powędrowały do pieca.
Aby umilić czas oczekiwania na wypieki Pani Asia przeczytała dzieciom historię pierniczków po czym zaprosiła do kolorowania obrazków świątecznych, które wyeksponowano w restauracji. Po upieczeniu i przestygnięciu pierniczków przystąpiliśmy do dekorowania kolorowym lukrem . Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością.
BRAWA DLA NICH!
Na koniec spotkania dzieci wręczyły p. Asi podziękowanie za udział w warsztatach, które były super frajdą dla naszych przedszkolaków.
Relacja 2017-12-10, 16:04 | autor: Anna Rabenda