AKCJA GÓRA GROSZA

Nasze przedszkole podobnie jak w latach ubiegłych bierze udział w Akcji „Góra Grosza”.
Celem tej akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzeniu takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Akcja polega na zbiórce monet groszowych (od 1 gr. do 5zł ).
Pieniądze należy wrzucać do specjalnie oznakowanego pojemnika znajdującego się w naszym przedszkolu.
Dla organizatorów akcji podstawowym celem jest uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety, zebrane w tak dużej liczbie,mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.
Dodatkowo akcja ma charakter konkursu. Co roku nagradzane są placówki, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie.

Termin akcji „Góra Grosza” potrwa: 27.11.2017 r. – 02.01.2018 r.
Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji.
Komunikat 2017-11-30, 19:19 | autor: Anna Brzozowska