STARSZAKI ROBIĄ SOK OWOCOWY

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie.
Dzieci z grupy „Sówki ” wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Postanowiły więc wspólnie wykonać sok owocowy. W miniony wtorek przyniosły do przedszkola swoje ulubione owoce, które po dokładnym umyciu zostały obrane i pokrojone. Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką. Poznały sposób działania sokowirówki i utrwalały zasady bezpieczeństwa przy obchodzeniu się z urządzeniem. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok ze swoich owoców. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował przygotowany sok, ponieważ wykonany był samodzielnie przez dzieci.

Dbamy o nasze zdrowie !!!
Relacja 2017-11-19, 21:20 | autor: Anna Rabenda