UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Jesteśmy: Polką i Polakiem,
dziewczynką fajna i chłopakiem.
Kochamy Polskę z całych sił,
chcemy byś również kochał ją i Ty!

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkich przedszkolaków oraz przybyłych gości udekorowano symbolicznymi kotylionami w barwach ojczystych. Następnie zaproszono do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu dzieci z najstarszej grupy. Podczas występu dzieci opowiedziały krótko historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność. Recytowały wiersze o Polsce i symbolach narodowych; śpiewały piosenki o ojczyźnie. Przyjmując właściwą postawę „ na baczność” wszyscy obecni odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego. Na koniec wzniosłego wydarzenia dzieci zatańczyły ludowego krakowiaka. Po występach wszystkie dzieci nagrodzono gromkimi brawami. Nie zabrakło również podziękowań od Pani dyrektor Małgorzaty Jakimiak.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu i kształtują pozytywne postawy patriotyczne. Mamy nadzieje, że ten dzień na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.
Relacja 2017-11-12, 20:24 | autor: Anna Rabenda