INAUGURACJA KAMPANII SPOŁECZNEJ "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

KOLEJNY ROK GŁOŚNEGO CZYTANIA ROZPOCZĘTY!!!
20 października w naszym przedszkolu odbyła się Inauguracja Kampanii społecznej „ Cała Polska czyta Dzieciom”. Tego dnia gościliśmy Radną Gminy Sławno p. Ludwikę Bogdańską, p. dyrektor Małgorzatę Jakimiak oraz rodziców naszych przedszkolaków.
Całą uroczystość poprzedziło spotkanie z rodzicami, którym poprzez prezentację multimedialną przedstawiono atuty głośnego a zarazem codziennego czytania dzieciom. Zachęcono, aby czytanie stało się codziennym ale i też przyjemnym rytuałem, który będzie pielęgnowany i rozwijany z upływem lat.
Po spotkaniu zaproszono wszystkich gości jak i przedszkolaków do obejrzenia inscenizacji wiersza J. Brzechwy „Kaczka – dziwaczka” , którą przygotowały dzieci z grupy „Sówki” . Po występach , które były nagrodzone gromkimi brawami dzieci wysłuchały wierszy Joanny Papuzińskiej czytanych przez p. Ludwikę, p. dyrektor i p. Dorotę wychowawcę grupy średniaków. W ramach podziękowań dzieci złożyły na ręce naszego gościa pamiątkową książkę, a wszystkich czytających odznaczono logiem kampanii. Po powrocie do swoich sal chętni rodzice mogli jeszcze poczytać wybranych przez dzieci książek z kącików czytelniczych.

Mamy nadzieje, że zaszczepiona miłość do książek już w dzieciństwie będzie procentowała w całym późniejszym życiu.
Życzymy zatem samych radosnych i przyjemnych chwil spędzonych na wspólnym czytaniu ze swoimi dziećmi.
Relacja 2017-10-22, 13:40 | autor: Anna Rabenda