STARSZAKI WŁĄCZAJĄ SIĘ DO AKCJI "SPRZĄTANIA ŚWIATA"

Tradycją naszego przedszkola stał się udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Nie ma śmieci - są surowce”.
W myśl tego hasła najstarsze przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa grożą środowisku naturalnemu ze strony człowieka, uczyły się segregować śmieci . Zapoznały się z pojęciem recyklingu i jego znaczeniem dla środowiska. Końcowym dziełem było zespołowe wykonanie „Śmieciowego Cudaka” z surowców wtórnych. Ogromne zaangażowanie i radości z pracy przyczyniły się do powstania wspaniałych cudaków, którym przedszkolaki nadały imiona: Zosia i Franek.
Po zmaganiach w sali dzieci zaopatrzone w rękawice i worki wyruszyły na akcję sprzątania. Posprzątały teren wokół przedszkola i poza nim. Dzięki temu zrobiło się czysto i przyjemnie.
Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.
Relacja 2017-09-17, 16:00 | autor: Anna Rabenda