Dni adaptacyjne

Adaptacja dzieci do przedszkola dokonuje się w ciągu pierwszych miesięcy pobytu dziecka w przedszkolu. Nie musi ona być dla dzieci przeżyciem bolesnym, niemiłym, a wręcz przeciwnie, może stanowić źródło nowych doznań korzystnych dla ich rozwoju i socjalizacji. Aby ułatwić i maksymalnie skrócić proces adaptacji, w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne dla rodziców i nowoprzyjętych dzieci, podczas których nastąpiło wzajemne poznanie się. Dzieci poznawały pomieszczenia przedszkolne oraz wyposażenie sal, wspólnie z rodzicami brały udział w zorganizowanych zabawach, wybrały się na spacer po okolicy przedszkola, ale także rodzice obserwowali zachowanie swoich pociech w czasie zabaw swobodnych.
Relacja 2017-07-03, 15:09 | autor: Ewelina Serewiś