Projekt edukacyjny "Podróż po kontynentach" w grupie starszaków.

"Bo kontynent, to ląd wszystkim znany,
otoczony przez morza i przez oceany.
Siedem kontynentów - tyle ich na świecie
i ciekawa jestem, ile o nich wiecie"

W grupie "Jeżyków" został zrealizowany projekt edukacyjny "Podróż po kontynentach". Celem projektu było poznanie kontynentów, wzbogacenie wiedzy na temat wybranych państw występujących na kontynentach, rozumienie i akceptowanie odmienności innych ludzi oraz budzenie zainteresowania elementami środowiska przyrodniczego na danym kontynencie. Podczas zajęć przedszkolaki poznały kontynenty, rozpoznawały je po konturach oraz odszukiwały na globusie. Dzieci poznały mieszkańców oraz ich narodowości, a także słuchały ciekawostek z ich życia (zapoznały się z wyglądem domów,jedzeniem, ubiorem). Przedszkolaki układały puzzle, a następnie poznawały zwierzęta występujące na danym kontynencie. Nie zabrakło również filmów edukacyjnych i piosenek.
Relacja 2017-06-17, 15:33 | autor: Ewelina Serewiś