Dzień Dziecka u Jeżyków i Sówek

Dzień Dziecka w Polsce i w innych krajach bałtyckich obchodzony jest 1 czerwca od roku 1952. Jego inicjatorem była organizacja zwana The International Union for Protection of Childhood , której celem była zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

W naszym przedszkolu dzieci z radością obchodziły swoje święto. Pomimo pochmurnej pogody, w miłym i radosnym nastroju wszystkie przedszkolaki z grupy "Jeżyki" i "Sówki" zebrały się na placu przedszkolnym i ruszyły do wspólnej zabawy. W tym dniu były tańce, zabawy ruchowe z balonami oraz malowanie wiosennych obrazków. Panie także malowały dzieciom twarze zamieniając je przy tym w motyle, tygryski i kotki. Nie zabrakło również pieczonej kiełbaski oraz słodkości.

Wszystkie dzieci w tym dniu były radosne i szczęśliwe.
Relacja 2017-06-03, 14:12 | autor: Ewelina Serewiś