WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ W SŁAWNIE

W dniu 22 maja 2017 r. przedszkolaki z grupy Sówki i Jeżyki wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie. Po przybyciu na miejsce, dzieci zostały powitane przez dowódcę zmiany p. Waldemara Sachar, który zwrócił uwagę na zachowanie środków ostrożności dla zachowania bezpieczeństwa i życzył miłego zwiedzania. Panowie strażacy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą.
Dużo radości sprawiło dzieciom oglądanie i zwiedzanie samochodów strażackich o różnym przeznaczeniu oraz remizy strażackiej. Z uwagą słuchały jakie narzędzia i urządzenia wykorzystywane są w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i butli tlenowej oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Dzieciaki zwiedziły również pomieszczenia, w których dyżurują strażacy jak również odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Na koniec zwiedzania chętne dzieci mogły poczuć się prawdziwymi strażakami pryskając wodą z węża strażackiego.
Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy.
W ramach wdzięczności dzieci podarowały strażakom podziękowanie. Wracając do przedszkola dzieliły się wzajemnymi wrażeniami.
To była super przygoda dla naszych maluchów. Dziękujemy!!!
Relacja 2017-05-23, 22:21 | autor: Anna Rabenda