WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W DARŁOWIE

W środę 16 maja dzieci z grupy Sówki i Jeżyki wraz z opiekunami odbyły wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Darłowie. Zostaliśmy miło powitani przez delegację jednostki tj. sierż. Andrzeja Dziędziela i sierż. Roberta Nowocień, którzy towarzyszyli nam przez całą wycieczkę. Na początek zaproszono nas na zwiedzanie Wojskowego Klubu Garnizonowego, który ma swoją długą historię sięgającą czasów sprzed II wojny światowej. A jak się dowiedzieliśmy podczas zwiedzania to prawdopodobnie swoje stopy stawiał tam również Adolf Hitler. Następnie przejechaliśmy na zwiedzanie Wojskowej Straży Pożarnej. Dzieci miały możliwość obejrzenia remizy i samochodu strażackiego oraz jego wyposażenia. Mogły również zasiąść za kierownicą tego pojazdu. Panowie strażacy zademonstrowali dzieciom sygnały świetlne i dźwiękowe a także gaszenie pożaru przez działko zamontowane na samochodzie. Mieliśmy okazję obserwować start śmigłowca, który został wezwany do wypadku na morzu. Dzieci miały też możliwość obejrzenia z bliska śmigłowca ratowniczego, a także zwiedzały jego wnętrze. Co ważne pozwolono naszym przedszkolakom również na zwiedzanie kabiny pilota. To był niesamowity widok i ogromne wrażenia, które na długo zostaną w pamięci naszych maluszków. Później zaproszono nas na oglądanie sprzętu niezbędnego do niesienia pierwszej pomocy przez ratowników morskich. Na koniec zwiedzania ratownicy zademonstrowali dzieciom odpalenie racy hukowej i dymnej.
Za możliwość zwiedzania Jednostki oraz przybliżenie pracy żołnierzy dzieci złożyły w ręce naszych przewodników podziękowanie dla całej Eskadry Lotniczej.
DZIĘKUJEMY!!! TO BYŁA WSPANIAŁA WYCIECZKA
Relacja 2017-05-21, 15:06 | autor: Anna Rabenda