Dzień Polskiej Niezapominajki

Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”.

Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.
15 maja nasze przedszkole obchodziło Święto Polskiej Niezapominajki , w tym dniu obowiązywał strój niebieski. Z okazji Święta wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w jednej sali na wspólne zabawy. Nasze maluszki przywitały starszaków wierszem Jana Brzechwy „Leń”, następnie wszystkie grupy przedszkolne rozwiązywały wiosenne zagadki, układały i ozdabiały wazon z „ niezapominajkami”. Po uroczystości w sali udaliśmy się na przedszkolny ogród gdzie zostały zorganizowane zawody sportowe.
Relacja 2017-05-15, 17:59 | autor: Anna Keller