CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM - TYDZIEŃ SPOTKAŃ Z CUDOWNYMI LUDŹMI

Czytanie to wspaniała przygoda, w którą warto wyruszyć razem i tak też uczyniliśmy w naszym przedszkolu organizując " Tydzień spotkań z ciekawymi ludźmi". Celem spotkań było poznanie ciekawych zawodów, pasji oraz uczestnictwo w głośnym czytaniu naszym przedszkolakom w ramach Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".
Spotkania z cudownymi gośćmi trwały od 24 do 28 kwietnia 2017r.
Pierwszym gościem była p. Monika Łysakowska,druhna OSP oraz prowadząca zajęcia świetlicowe w Janiewicach. Pani Monika z radością opowiedziała o swojej pracy i pasjach, po czym zaprosiła dzieci do wysłuchania bajki pt. „Pali się” .
We wtorek gościliśmy p. Magdalenę Cichocką - dyrektor Gminnej Biblioteki w Żukowie. Pani Magda na początku spotkania podzieliła się dziećmi ciekawostkami na temat swojej pracy i pasji, po czym przeczytała dzieciom bajkę pt. „Bob Budowniczy”.
Środa była dniem pełnym niespodzianki ponieważ zagościła u nas p. Daria Dydyna – wokalistka zespołu „DIVA”. Dzieci z niedowierzaniem mówiły, że to pani z telewizji, a to dlatego, iż zespół brał udział w eliminacjach Disco Star. Po miłym powitaniu dowiedzieliśmy się od kiedy narodziła się u p. Darii miłość do muzyki i jakie są dalsze plany wokalistki. Następnie wysłuchaliśmy bajki pt. „Kaczka Dziwaczka” czytanej przez naszego gościa. Po czytaniu pani Daria zaśpiewała nam piosenkę „Laleczka z porcelany” od której wszystko się zaczęło jak to stwierdziła wokalistka. Ale szaleństwo zaczęło się podczas piosenki „Ruda tańczy jak szalona” . To było wspaniałe spotkanie i wielkie przeżycie dla przedszkolaków.
W czwartek gościliśmy p. Agnieszkę Zub – ekspedientkę pobliskiego sklepu. Pani Agnieszka z wielką radością opowiadała czym się zajmuje i co można kupić w sklepie w którym pracuje. Nie zabrakło również przygód z bajką. Tego dnia dzieci wysłuchały bajki „ Urodziny kota Lucyfera".
Tydzień cudownych spotkań zakończyła p. Jolanta Majdowska z Janiewic, która prowadzi domowe rzemiosło i przywiozła ze sobą kilka własnoręcznie przygotowanych mydełek, lampionów, świec itd. po to by podzielić się swoją pracą, która jest dla p. Joli także piękną pasją. Po wysłuchaniu opowieści p. Jola przeczytała przedszkolakom bajkę „Wiejska zagroda”.
Wszystkich uczestników cudownego tygodnia odznaczono logiem kampanii i obdarowano podziękowaniem . Aby uwiecznić te chwile poproszono o wpis do pamiątkowej księgi czytających gości.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za spotkania z dziećmi na wspólnych przygodach z książką. Życzymy sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym oraz satysfakcji z realizacji własnych pasji.

Organizatorem akcji była p. Anna Rabenda
Relacja 2017-05-04, 20:38 | autor: Anna Rabenda