ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W GRUPIE SÓWEK

"Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona,
Wśród innych dalekich planet.
To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
Więc musi być bardzo zadbany"

Dnia 21.04.2017 jak co roku obchodziliśmy „Światowy Dzień Ziemi". To bardzo ważny dzień, w którym wszyscy powinniśmy choć przez chwile pomyśleć o naszej planecie. Dzieci z naszej grupy w tym dniu przyszły ubrane na zielono by zaakcentować Święto Ziemi.
Podczas zajęć uświadomiono dzieciom jak ważna jest ekologia i jak należy postępować na co dzień, by naszą planetę Ziemię nie zasypały śmieci. Dowiedziały się jak powinny szanować i dbać o otaczającą nas przyrodę. Uczyły się segregacji śmieci, dowiedziały się co oznacza słowo recykling,
bawiły się przy piosence „Ziemia wyspa zielona”. Podczas pracy zespołowej wykonały plakaty z hasłami ekologicznymi. Na zakończenie wykazały się swoimi wiadomościami , a tym samym zasłużyły na miano "Przyjaciela Przyrody”.
Gratulujemy!
Relacja 2017-04-23, 12:38 | autor: Anna Rabenda