"ŻYWA LEKCJA PRZYRODY"- SÓWKI W LESIE

Dnia 20 kwietnia 2017r. przedszkolaki z grupy Sówki wybrały się na wiosenny spacer do lasu. Była to super przygoda. Dzieci mogły zobaczyć jak przyroda budzi się do życia wiosną . Idąc leśną ścieżką przypominały sobie nazwy drzew, słuchały śpiewu ptaków. Spacerując zauważyły kwitnące kwiaty, a na drzewach pojawiły się już pierwsze listki. Obserwowały złamane i powalone po zimie drzewa dzięki czemu mogliśmy z bliska zobaczyć jak wygląda system korzeniowy drzewa. Z ciekawością słuchały informacji o zagrodzie leśnej w której rosły posadzone młode drzewa.
Miłą przyjemnością dla naszych milusińskich było dotykanie mchu porastającego stare pnie. W drodze powrotnej naszą uwagę zwrócił suchy pień w którym widoczne były dziuple dzięcioła. Podczas spaceru nie zabrakło również chwili radości na leśnej polanie.
Aktywnie spędzony czas dostarczył dzieciom wiele nowych wiadomości. Do przedszkola wróciły z uśmiechami na twarzy.
Relacja 2017-04-23, 10:58 | autor: Anna Rabenda