Zajęcia otwarte w grupie starszaków

W piątek 24.03.2017 r. w grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Podczas zajęć wspólnie poznawaliśmy kraj europejski - Włochy. Rodzice nie tylko obserwowali swoje pociechy, ale także uczestniczyli w zajęciach. Na początku wszyscy zostali zapoznani z tematem i wykonali flagę Włoch z przygotowanych elementów. Nie zabrakło zabaw ruchowych przy włoskich piosenkach, m.in włoskie Kaczuchy. Rodzice wspólnie z dziećmi uczestniczyli w quizie i odpowiadali na różne pytania dotyczące Włoch, tłumaczyliśmy na włoski podstawowe słownictwo m.in Tak-Si, Nie-No, Dziękuję- Grazie. Wspólnie poznaliśmy Wenecję, Pize, Coloseum, a także wulkan Etna. Poznaliśmy potrawy pochodzące z Włoch, a następnie rodzice z zakrytymi oczami próbowali włoskich smaków. Na koniec każdy przedszkolak wspólnie z rodzicem wykonał korale z makaronu.

Dziękujemy rodzicom za przybycie i za miło spędzony czas:)
Relacja 2017-03-26, 20:29 | autor: Ewelina Serewiś