Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który zarówno wszystkie dzieci jak również dorośli czekają z wielką niecierpliwością.
Jak co roku w tym dniu w naszym przedszkolu jest bardzo wesoło i kolorowo.
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w zielone i żółte stroje. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami zebrały się w jednej sali naszego przedszkola, żeby wspólnie powitać wiosnę.
Grupa „Sówek” przygotowała dla przedszkolaków barwną inscenizację ruchową.
Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały w swoich grupach, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce.
Na zakończenie wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym barwnym korowodzie w pobliżu przedszkola, z zielonymi i żółtymi balonikami , by wyrazić swą radość z przyjścia nowej pory roku. Uczestnicząc w wiosennym pochodzie dzieci śpiewały piosenki o wiośnie oraz szukały jej oznak w przyrodzie.
Relacja 2017-03-21, 16:13 | autor: Anna Keller