GRUPY W PRZEDSZOLU

3,4 LATKI

baner_duzy_smerfy

"Lalalalalala to jest Smerfów świat
Najpiękniej wita Was barwny Smerfów świat”

Hej, to my – „ Smerfy”. Jesteśmy najmłodszymi przedszkolakami.
Nasza grupa liczy 15 maluszków, z których każdy jest wyjątkowy.
Pomimo trudnych wrześniowych początków, kiedy teraz spotykamy się w naszej sali, tworzymy bardzo miłą atmosferę. Codziennie z naszymi paniami poznajemy otaczający nas świat, nabywamy oraz doskonalimy nowe umiejętności.
Jesteśmy aktywnymi i twórczymi przedszkolakami. Uwielbiamy śpiewać i tańczyć. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam wiele radości, a każdy z nas wie, że smerfny Smerf nie cierpi nudy lubi śmiech.

NAUCZYCIELE:
- EWELINA SEREWIŚ (wychowawca)
- MAŁGORZATA JAKIMIAK (nauczyciel współpracujący w grupie)

- ADRIANNA PAWLAK

2.

GRUPA II "PSZCZÓŁKI"

4/5 LATKI

pszczolka2

Wyleciały pszczółki z ula
lecą do ogrodu
będą zbierać pyłek z kwiatków
do produkcji miodu
Bo te pszczółki to pracusie
i pełno ich wszędzie
krzątają się jak w ukropie
dobry miodek będzie

Grupa liczy 20 dzieci, wśród których 12 to 4-latki, a 8 to dzieci 5- letnie. Liczba dziewczynek i chłopców jest wyrównana.
Dzieci są pogodne i chętne do zabaw, dzięki którym poznają otaczający je świat.
Pszczółki z entuzjazmem oczekują na każdy dzień przygód, jakie czekają je w przedszkolu.
Dzieci bardzo lubią zajęcia ruchowe, które pozwalają im na ekspresję własnego ciała, wspólnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Z chęcią uczą się piosenek zarówno w języku polskim jak i angielskim. Każdy dzień w grupie „Pszczółek” wypełniony jest dobrą zabawą i gwarem dziecięcych głosików.
Działalność edukacyjno – wychowawcza w grupie 4-5-latków opiera się na podstawie programowej wychowania przedszkolnego MEN, programie autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby-Żabińskiej pt. „Nasze przedszkole”- Program edukacji przedszkolnej wspomagającej rozwój aktywności dzieci. Wyd. MAC Edukacja. Dzieci pracują z pakietami edukacyjnymi: „Kolorowy start. Czterolatek”, oraz „Kolorowy start. 5i6-latek”.

NAUCZYCIEL:
- DOROTA SZPRENIEC (wychowawca)
- ANITA MATEJUCZYK

Na drzewie siedzi sowa

sowa mądra głowa,

mądrościami się dzieli

od niedzieli do niedzieli.

3.

GRUPA I - " SÓWKI"
5/6 LATKI

Grupa liczy 23 dzieci, wśród których jest 10 dziewczynek i 10 chłopców. Połowa zespołu to 5-latki (10 dzieci), które w ciągu całego roku razem z kolegami- 6 latkami będą aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej.
To najstarsza grupa w przedszkolu - niektóre dzieci uczęszczają do naszej placówki już czwarty rok.
"Starszaki" są bardzo żywiołową i radosną grupą; chętnie uczestniczą w codziennych zabawach w sali i na świeżym powietrzu.
W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci będą poszerzać wiedzę , rozwijać swoje umiejętności i zdolności. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie będzie wykonywanie zadań w kartach pracy z pakietu „Kolorowy start”.
Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości zapewne z łatwością sprostają wszystkim tegorocznym wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

NAUCZYCIELE:
- ANNA RABENDA(wychowawca)
- EWELINA SEREWIŚ (nauczyciel prowadzący zajęcia języka angielskiego)

- AGNIESZKA JĘDRZEJCZYK