GRUPY W PRZEDSZOLU

4/3 LATKI

Małe Smerfy z wielkimi sercami,
zawsze chodzą swoimi drogami,
wciąż się uczą, poznają, pracują,
na zabawę też sił nie żałują!
Smerfy dobre nie tylko od święta,
mała buzia wciąż jest uśmiechnięta,
więc lubimy być Smerfusiami,
razem wszystko osiągnąć zdołamy.

Grupa liczy 22 dzieci, wśród których jest 9 dziewczynek i 13 chłopców.
Dzieci z naszej grupy bardzo chętnie uczęszczają do przedszkola i uczestniczą w różnych zajęciach i zabawach. Pomocne w nauce i poznawaniu codziennie nowych rzeczy są karty pracy z pakietu „Entliczek”.
"Smerfy" bardzo lubią śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Wiele radości sprawiają nam zabawy na placu przedszkolnym oraz spacery po najbliższej okolicy. Dzieci starają się być dla siebie miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała.

NAUCZYCIELE:
- ANITA MATEJUCZYK w zastępstwie za EWELINĘ SEREWIŚ (wychowawca)
- SYLWIA CZOSNEK (nauczyciel współpracujący w grupie)

- MONIKA BĄK

2.

GRUPA II "PSZCZÓŁKI"

5 LATKI

pszczolka2

Wyleciały pszczółki z ula
lecą do ogrodu
będą zbierać pyłek z kwiatków
do produkcji miodu
Bo te pszczółki to pracusie
i pełno ich wszędzie
krzątają się jak w ukropie
dobry miodek będzie

Grupa liczy 22 dzieci, 14 dziewczynek i 8 chłopców.
Dzieci są pogodne i chętne do zabaw, dzięki którym poznają otaczający je świat.
Pszczółki z entuzjazmem oczekują na każdy dzień przygód, jakie czekają je w przedszkolu.
Dzieci bardzo lubią zajęcia ruchowe, które pozwalają im na ekspresję własnego ciała, wspólnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Z chęcią uczą się piosenek zarówno w języku polskim jak i angielskim. Każdy dzień w grupie „Pszczółek” wypełniony jest dobrą zabawą i gwarem dziecięcych głosików.
Dzieci korzystają z pakietów edukacyjnych wydawnictwa Nowa Era z serii "Dzieciaki w akcji 5".

NAUCZYCIEL:
- DOROTA SZPRENIEC (wychowawca)
- MAŁGORZATA JAKIMIAK (nauczyciel współpracujący w grupie)
- Agnieszka Jędrzejczyk

Na drzewie siedzi sowa

sowa mądra głowa,

mądrościami się dzieli

od niedzieli do niedzieli.

3.

GRUPA I - " SÓWKI"
6 LATKI

Grupa liczy 19 dzieci, wśród których jest 8 dziewczynek i 11 chłopców
To najstarsza grupa w przedszkolu, która będzie aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia roku szkolnego w szkole podstawowej.
"Starszaki" są bardzo żywiołową i radosną grupą;ciekawi otaczającego je świata; chętnie uczestniczą w codziennych zabawach w sali i na świeżym powietrzu.
W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci będą poszerzać wiedzę , rozwijać swoje umiejętności i zdolności. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie będzie wykonywanie zadań w kartach pracy z pakietu „ Dzieciaki w akcji” 6 latka.
Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości zapewne z łatwością sprostają wszystkim tegorocznym wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

NAUCZYCIELE:
- ANNA RABENDA(wychowawca)
- DOROTA SZPRENIEC (nauczyciel prowadzący zajęcia języka angielskiego)

- doraźnie Iwona Halbina, Ewelina Małgorzewicz